تبلیغات
آرمان شهر - مومنون
آرمان شهر
ترکیبی از شعر درون،تاثیر بیرون،شور اکنون و امید فرداست...
 
تاریخ : 1392/12/10 | نویسنده : درویش
بسم الله الرحمن الرحیم
بی تردید مؤمنان [بر موانع راه سعادت] پیروز شدند.«1»  آنان كه در نمازشان [با حضور قلب] و فروتن‏اند.«2»  و آنان كه از [هر گفتار و كردارِ] بیهوده روى‏گردانند،«3»  و آنان كه پرداخت كننده زكات‏اند،«4» و آنان كه نگه دارنده دامنشان [از شهوت‏هاى حرام] اند، «5»  مگر در [كام جویى از] همسران یا كنیزانشان،كه [در این زمینه] مورد سرزنش نیستند.«6»  پس كسانى [كه در بهره‏گیرى جنسى،راهى] غیر از این جویند،تجاوزكار [از حدود حق] هستند.«7»  و آنان كه امانت‏ها و پیمان‏هاى خود را رعایت مى‏كنند،«8»  و آنان كه همواره بر [اوقات و شرایط ظاهرى و معنوى] نمازهایشان محافظت دارند.«9»  اینانند كه وارثان‏اند،«10»  وارثانى كه [از روى شایستگى] بهشت فردوس را به میراث مى‏برند [و] در آن جاودانه‏اند.«11» (سوره مومنون) 

فاصله ی من با مومنین ذات اقدس الله،فرسنگ هاست. اما مدتی ست که سعی میکنم لااقل ادای مومنین را در بیاورم. مانند آن ها بخوابم،بخورم،کار کنم،فکر کنم،رفتار کنم... و فهمیده ام که حتی ادای مومنین حضرت پروردگار هم در آوردن،کار بسیار مشکلی است.

خداوندا، مهم این است که من بنده ام و تو خداوندی؛ و چه کسی به بنده ی خویش رحم کند مگر مربی و پروردگارش؟!

هرچند که من هنوز اندر خم یک کوچه ام،ولی می توانم "آمین" اش را بگویم؛ به جمله ای که یکی از انسان های مومن، جایی درج کرده بود:

  
     پی نوشت :

     رفیق خوب باید چشم آدم باشه؛ "چشم"...

طبقه بندی: قلم با ادب!، 
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
پیوند های روزانه