تبلیغات
آرمان شهر - ما نه مرداب،که جوییم،بیا برگردیم...
آرمان شهر
ترکیبی از شعر درون،تاثیر بیرون،شور اکنون و امید فرداست...
 
تاریخ : 1391/05/10 | نویسنده : درویش

ای عزیز! باز هم یکان یکان، روزهای رمضان یکی دیگر از سال های عمرمان در گذر است،نه چون حرکت ابر،که چون برق... و نه تنها نفهمیدیم که از کجا آمدیم و کجا هستیم و چه باید بکنیم و به کجا می رویم، بلکه هنوز اندر خم این زمانه ی بی مروت مانده ایم که گویی کاری ندارد جز چنگ انداختن پی در پی به ایمان ناقص مان و دست به یکی کردن با نفس بدکاره مان و این وسواس خناس وسوسه کننده مان، تا ما را در چاه ویل بیفکند و سرای باقی به حضرت حق بگوید که با مجوز خودت من فقط به آنها پیشنهاد می دادم!

آری،وسواس خناسی که گویی سرعت تولید مثل اش در شهر من با شیب تندی رو به افزایش است...بگذریم!

ای عزیز! خوشت بیاید یا نه، زمانی بر این سیاره زندگی می کنی که "انسان" را حیوانی دو پا ترجمه می کنند و "علم" را ابزاری برای تسلط بیشتر بربرهای متمدن و "حق" را قدرتی که باید ظالمان داشته باشند و "هدف" را تنعم بیشتر از شهوات ترجمه می کنند و"عشق" را LOVE !

سرت را درد نیاورم، که دیر وقت است! باید بخوابیم تا صبح قبل از اینکه خورشید برای صد تیلیاردمین بار دربیاید بلند شویم و چون رمضان است شاید بعد از نماز صبح دعایی کنیم برای بدبختی خودمان و بعد از آن دعای فرجی و شاید هم "عهد"!  

آری، با صدای بلند عهد ببندیم که هر روز برای آمدنت دعا میکنیم و برای نیامدنت کارهای بسیار!

صاحب الامر، لطفا شما این جمعه دیگر بیایید که ظاهرا از دست ما کاری بیشتر از همین فرج خواندن گاه و بی گاه هنگام مشاهده صحنه های کشتار مسلمانان و شیعیان بر نمی آید... گاهی فلسطین، گاهی لبنان، گاهی بوسنی، گاهی چین، گاهی بلژیک، گاهی میانمار...بی حس شده ایم گویا!  دیگر زورمان به خودمان هم نمی رسد،که ناچاریم به بی تفاوتی،و بی تفاوتی بدترین مرگ است!

راستی؛ انگار در عربستان و مصر و بحرین و ... کارهایی کرده اند غیر از صدا کردن گاه و بی گاهتان...

شنیده ام که دین خدا بر زمین نمی ماند،و نمانده... که سال ها پیش از مرزهای ما دور شد و حالا به این کشورها رسیده و نزدیک است که آتش حسرتش ما را بسوزاند...بگذریم!

اوضاع ما فعلا مرغ در مرغ است! و این زمانه فقط شمشیر خودتان را می خواهد و بس...

طبقه بندی: وقایع اتفاقیه، 
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
پیوند های روزانه